Menu Zamknij

O Nas

Klub Sportowy  Grot „Czarne Stopy” / Black Team to Szkoła Tańca z siedzibą na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 w Łodzi.
Prowadzimy zajęcia z tańca nowoczesnego hip hop, break dance oraz akrobatyki sportowej.
Profesjonalna Szkoła Tańca z ponad 30-letnim doświadczeniem. Skupiamy się na rozwoju Tancerza oraz dobrej, rodzinnej atmosferze.
Profesjonalna Kadra Instruktorska zapewnia zajęcia na wysokim poziomie, skupiając się przede wszystkim na progresie Tancerzy.
Od wielu lat budujemy rodzinną atmosferę, dzięki której powstają przyjaźnie na lata.

Obecnie zrzesza ok. 200 zawodników – dzieci i młodzież w różnych kategoriach wiekowych oraz na różnym poziomie zaawansowania.

Jesteśmy wielokrotnymi Mistrzami Świata w tańcu hip-hop. Prowadzimy zajęcia dla dzieci  i młodzieży, organizujemy również występy i pokazy oraz obozy sportowe.

Zespół Tańca „Czarne Stopy” działa nieprzerwanie od 1992 roku i ma na swoim koncie wiele sukcesów na arenie polskiej oraz międzynarodowej m.in..:

– wielokrotne Mistrzostwo Polski

– Mistrzostwo Europy

– finaliści Mistrzostw Świata

W ostatnich latach Zespół zdobył następujące tytuły:

– Mistrzostwo Świata w 2011 r. w tańcu hip – hop.

– Vice Mistrzostwo Europy w 2013 r.

W roku 2014 tancerze z Klubu Sportowego „Czarne Stopy” wywalczyli srebrny medal na Mistrzostwach Polski Ekstraklasy w tańcu sportowym, a tym samym uzyskali awans do Mistrzostw Europy i Świata.

W czerwcu 2014 Zespół wywalczył 10 medali, w tym 5 złotych na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Budapeszcie na Węgrzech.

Zespół ma na swoim koncie występy z gwiazdami polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej tj. Krzysztof Krawczyk, Trubadurzy , Michał Urbaniak i Urszula Dudziak, Golec Orkiestra, Kazimierz Kowalski, Reni Jusis, Ich Troje, Ingrid, Majka Jeżowska…i inni.

HISTORIA…

Zespół tańca powstał w Świetlicy Osiedlowej Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Czarne Stopy” w 1991 r.

Roztańczone Osiedle…

Zaczęło się całkiem niewinnie od kursu tańca.
Grupa dzieci z osiedla zaczęła uczyć się tańca towarzyskiego – walc, cha-cha, tango, rock’n roll, i inne.

Spodobało się. Pierwszy układ rapowy, pokazy na osiedlu i w szkole i tak już dzieciaki złapały bakcyla tanecznego. Zaczęli tworzyć wspaniałą zintegrowaną wspólnymi zainteresowaniami grupę, która rozrastała się i liczyła 70 osób.

Wspólne wyjazdy, biwaki no i przede wszystkim występy i pokazy łączyły i zachęcały do coraz większej pracy nad tańcem.

Pierwszym instruktorem i choreografem zespołu była pani Małgorzata Janicka – tancerka zespołu „Anilana” z Łodzi.

Potrafiła zachęcić dzieci do nauki tańca – jej układy były przez dzieci i młodzież chętnie tańczone i po krótkim czasie zaczęły odnosić pierwsze sukcesy na przeglądach zespołów amatorskich organizowanych w Łódzkich Domach Kultury.

I tak w 1994 r na przeglądzie zespołów amatorskich w Domu Kultury „Energetyk” za przedstawione układy taneczne zdobyli I miejsce. Dyplomów i wyróżnień było dużo.

Po pokazach i występach w Łodzi zaczęły się wyjazdy na ogólnopolskie turnieje taneczne. Pierwszym i przełomowym w historii zespołu był wyjazd na IV Ogólnopolski Turniej Tańca Rap i Disco do Kłobucka w 1994 r. Była to wspaniała lekcja, co tańczyć i jak tańczyć. Poznali wiele zespołów z całej Polski – wspólne próby, spotkania, rozmowy zmieniają styl i charakter tanecznych układów oraz dodają nowych sił i chęci do bardziej intensywnej pracy nad tańcem.

I tak po dwóch latach pracy przyszła pora na sukcesy na ogólnopolskich przeglądach…

Zespół „Czarne Stopy” występował z Michałem Urbaniakiem w Milenijną Noc Sylwestrową
na Placu Zamkowym w Warszawie, w wielu programach telewizyjnych – m.in.: „Kawa czy herbata”, „Pytanie na śniadanie”, „Twój problem nasza głowa”, „ Talent za talent”, „ Magazyn kulturalny”, „ Prosto z miasta”, „ Od arii do opery” i inne.

Zapraszamy serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *