Menu Zamknij

O nas

Klub Sportowy  Grot „Czarne Stopy” / Black Team z siedzibą na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 w Łodzi. Prowadzimy zajęcia z tańca nowoczesnego hip hop, break dance oraz akrobatyki sportowej.

Obecnie zrzesza ok. 200 zawodników – dzieci i młodzież w różnych kategoriach wiekowych oraz na różnym poziomie zaawansowania.

Jesteśmy wielokrotnymi Mistrzami Świata w tańcu hip-hop. Prowadzimy zajęcia dla dzieci  i młodzieży, organizujemy również występy i pokazy oraz obozy sportowe.

Zespół Tańca „Czarne Stopy” działa nieprzerwanie od 1992 roku i ma na swoim koncie wiele sukcesów na arenie polskiej oraz międzynarodowej m.in..:

– wielokrotne Mistrzostwo Polski

– Mistrzostwo Europy

– finaliści Mistrzostw Świata

W ostatnich latach Zespół zdobył następujące tytuły:

– Mistrzostwo Świata w 2011 r. w tańcu hip – hop.

– Vice Mistrzostwo Europy w 2013 r.

W roku 2014 tancerze z Klubu Sportowego „Czarne Stopy” wywalczyli srebrny medal na Mistrzostwach Polski Ekstraklasy w tańcu sportowym, a tym samym uzyskali awans do Mistrzostw Europy i Świata.

W czerwcu 2014 Zespół wywalczył 10 medali, w tym 5 złotych na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Budapeszcie na Węgrzech.

Zespół ma na swoim koncie występy z gwiazdami polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej tj. Krzysztof Krawczyk, Trubadurzy , Michał Urbaniak i Urszula Dudziak, Golec Orkiestra, Kazimierz Kowalski, Reni Jusis, Ich Troje, Ingrid, Majka Jeżowska…i inni.


HISTORIA

Zespół tańca powstał w Świetlicy Osiedlowej Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Czarne Stopy” w 1991 r.

Roztańczone Osiedle…

Zaczęło się całkiem niewinnie od kursu tańca.
Grupa dzieci z osiedla zaczęła uczyć się tańca towarzyskiego – walc, cha-cha, tango, rock’n roll, i inne.

Spodobało się. Pierwszy układ rapowy, pokazy na osiedlu i w szkole i tak już dzieciaki złapały bakcyla tanecznego. Zaczęli tworzyć wspaniałą zintegrowaną wspólnymi zainteresowaniami grupę, która rozrastała się i liczyła 70 osób.

Wspólne wyjazdy, biwaki no i przede wszystkim występy i pokazy łączyły i zachęcały do coraz większej pracy nad tańcem.

Pierwszym instruktorem i choreografem zespołu była pani Małgorzata Janicka – tancerka zespołu „Anilana” z Łodzi.

Potrafiła zachęcić dzieci do nauki tańca – jej układy były przez dzieci i młodzież chętnie tańczone i po krótkim czasie zaczęły odnosić pierwsze sukcesy na przeglądach zespołów amatorskich organizowanych w Łódzkich Domach Kultury.

I tak w 1994 r na przeglądzie zespołów amatorskich w Domu Kultury „Energetyk” za przedstawione układy taneczne zdobyli I miejsce. Dyplomów i wyróżnień było dużo.

Po pokazach i występach w Łodzi zaczęły się wyjazdy na ogólnopolskie turnieje taneczne. Pierwszym i przełomowym w historii zespołu był wyjazd na IV Ogólnopolski Turniej Tańca Rap i Disco do Kłobucka w 1994 r. Była to wspaniała lekcja, co tańczyć i jak tańczyć. Poznali wiele zespołów z całej Polski – wspólne próby, spotkania, rozmowy zmieniają styl i charakter tanecznych układów oraz dodają nowych sił i chęci do bardziej intensywnej pracy nad tańcem.

I tak po dwóch latach pracy przyszła pora na sukcesy na ogólnopolskich przeglądach…

Zespół „Czarne Stopy” występował z Michałem Urbaniakiem w Milenijną Noc Sylwestrową
na Placu Zamkowym w Warszawie, w wielu programach telewizyjnych – m.in.: „Kawa czy herbata”, „Pytanie na śniadanie”, „Twój problem nasza głowa”, „ Talent za talent”, „ Magazyn kulturalny”, „ Prosto z miasta”, „ Od arii do opery” i inne.